15 věcí, které kočky nesnáší

13. dubna 2017 v 8:50 | Čičina |  Od čičiny
Mňau čau! Moje kočičí maličkost se vám hlásí po dlouhé době!
A dnes jsem se vám rozhodla naškrábnout pár věcí něbo situací, které my, zvířecí bohyně, přímo nenávidíme. Tak snad vás to v některých věcech poučí!


1. Voda
Myslím, že tohle je vám všem všeobecně známo. My kočky vodu nemáme moc v lásce. Popravdě řečeno ji moc nepotřebujeme, jen když se chceme napít. Ale to je tak vše, k čemu ji využíváme. Nikdy nás totiž nenapadlo, k čemu by nám ještě voda mohla být dobrá. K mytí? Nikdy nepochopím, jak se v tom vy lidi můžete umýt. Věřte mi, my se našim jazýčkem umyjeme vždy stokrát líp! Přesto se vždycky najde pár jedinců, co nás schválně a s radostí do vody hodí. Za tohle bych vám nejraději vyškrábala oči!

2. Horko
Cítím v kožichu, že už brzo bude zase tady. Moc to nemám ráda. Ty velký kamna nahoře svítí pořád víc a víc a schovek před tím je pořád míň. Ještěže páníčci respektují, že mi je horko, a můžu se vyvalovat u nich na studené podlaze, jak chci. Wrrr!♥

3. Smeták
Tuhle věc moc nechápu. Má chlupy jako já, ale nikdy si je neumyje. Tím pádem k tomu mám nedůvěru. Navíc ty chlupy jsou na takové velké dřevěné tyči, která když na vás spadne, příšerně to bolí. Od té doby se tomu vyhýbám obloukem. Čas od času mě to ale začne pronásledovat a co je to nejhorší, těmi svými chlupy to dělá příšerný zvuk! Mám podezření, že se to nehýbe samo, ale nějak v tom má prsty (doslova!) panička. Až to ověřím, dám vám vědět.

4. Hlazení, po tom co se umyju
Za tohle bych kousala! Víte vy vůbec, co dá práci, celá se umýt? Zvláště za ouškama. To musíte pořádně naslinit tlapky, ale ne jednou, vícekrát! Při umývání krčku a oušek si div nezlámu vaz, a pak si přijde panička a začne mě tam drbat? Sssccc, to se vždycky urazím a schválně nepředu. Ať vidí, že jsem naštvaná.

5. Hluk
Při pomyšlení na hlasité zvuky se mi ježí všechny chloupky na těle! Asi moc z vás neví, že my kočky máme několikanásobně lepší sluch než vy lidi, tím pádem to co vy vnímáte jako normální, dobře slyšitelný zvuk, nás už trošku bolí. A což teprve takové ty strašlivé zvuky, při nichž vyletují do nebe barevné hvězdy. Podivaná je to krásná, to ano, ale vždycky mám chuť si ukousnout uši...Nebo když lidi křičí! Proč to děláte? Vždyť i vy sami to nemáte rádi...

6. Psi
Asi bez komentáře. Tyhlety budižkničemu nikdy mít ráda nezačnu! Představte si, zaslechla jsem, že ani neumí zatáhnout drápky! No co toto je za stvoření? Přestala jsem kvůli nim chodit na mých pár oblíbených míst v zahradě, protože díky tomu jejich proklatě dobrému čichu mě nenechali chvíli v klidu.

7. Když mě někdo ruší při jídle
My kočky máme pro vás lidi takový krátký a jednoduchý vzkaz: Vždy, když nám dáváte jídlo, tak se vám otřeme o nohy a hlasitě vrníme. Toto znamená, abyste nás při jídle nehladili, nedrbali a podobně! Ta úžasná věc zvaná jídlo se musí vychutnat v klidu! Děkujeme!

8. Když mě někdo ruší při spánku
To nemáte rádi ani vy, ne? Nedávno mě panička hodně naštvala tím, že když jsem přišla k ní a lehla jsem si k ní do pelíšku s tím, že chci spát, pořád kolem mě chodila a buď mě hladila, což jsem jí dávala máváním ocásku najevo, ať s tím okamžitě přestane, nebo mi mávala před čumáčkem tou svojí černou věcí, ze které si dokonce dovolila na mě občas zablikat. Při tomto by neusnul vážně nikdo! Tak jsem raději důstojně odešla a spokojeně jsem zaznamenala, že je z mého odchodu smutná. Dobře jí tak, mňauhehe!

9. Dotýkání se tlapek
Naše tlapky jsou hodně citlivé. Uznávám, že jsou krásné, stejně jako zbytek mého těla, ale prosím, nehlaďte nás po nich! Máme rády hlazení hřbetu, bříška, hlavičky, krčku, ale ne tlapek!

10. Tahání za ocásek
Pokud mě tohle někdo udělá, končím s ním. Naštěstí mi tohle páníčci nikdy neudělali, takže jim pořád předu a vrním do ouška☻

11. Takový ty velký vrčící stvoření (nemůžu si vzpomenout, jak tomu panička říká)
(Auta, Bublinko!)...Viděla jsem je sice jen párkrát, ale to mi stačilo, abych z toho dostala strach. Nám kočkám se málokdy stává, že dostaneme z něčeho strach, ale když už ten strach z něčeho máme, tak se tomu samozřejmě vyhýbáme. Navíc to podivně smrdí a hřeje a vůbec...

12. To mokrý a studený (zase si nemůžu vzpomenout)
(Sníh, lásko moje)...Jak nemám ráda horko, tak nemám ráda zase tohle. Zima mi nevadí, ale tohle je víc než zima! Když to máte v kožíšku, tak už vás od chladu nezachrání nic. Navíc v jednom období to je úplně všude, ve všech skrýších! A studí to do tlapiček tak, že je potom necítím, a když já necítm svoje tlapičky, jsem nervózní a podrážděná. Ještěže to páníčci u sebe nemají.

13. Můj obojek
Nejhorší věc! A ještě horší je, že to mám pořád! Kromě období, kdy je za okny to studené a bílé. Panička mi sice pořád říká, že to musím nosit, abych neměla v kožíšku klíšťata (co to je zač?!), ale vždy, když mi to nasazují, jsem vzteklá a uražená až do chvíle, než dostanu hlad. Jako, dá se na to zvyknout, ale život by byl snažší bez toho!

14. Všechno, co mám v kožíšku a nepatří to tam
Svědí to, kouše to, bolí to! Zvláště když mi to vleze do ouška. Svýma tlapičkama se do oušek nedostanu a drápky vytahovat nechci, uvnitř ouška se nemůžu zranit. Vždycky nějak třepu hlavičkou, abych to dostala ven. A taky se musím kvůli tomu umývat mnohem častěji.

15. Když na mě všichni kašlou
Nejhorší situace! Občas si prostě připustím, že tihle lidé ke mně přirostli víc, než bych řekla. Za těch skoro pět let (jak mi panička řekla) jsem si na jejich přítomnost blízko mě zvykla tak, že mi občas začnou pořádně chybět. V tu chvíli dojdu k nim a jsem prostě u nich. Někdy mě nechají a mazlí mě a tak, ale někdy mě vyženou a to jsem potom asi nejvíc smutná. Vždycky se pak na ně podívám tím mým smutným pohledem, co jsem tolikrát pracně nacvičovala. Zatím vždycky zabral. Tak doufám, že ho budu používat čím dál tím míň!♥

To už je konec! Mějte se kočkovatě a já vám zase něco zamňoukám příště!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co nejčastěji dělá tvoje kočka?

Spí. 47.5% (29)
Jí a pije. 9.8% (6)
Chodí na záchod. 1.6% (1)
Chodí ven. 19.7% (12)
Nemám kočku. 21.3% (13)

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 13. dubna 2017 v 22:18 | Reagovat

Jo celá má kočka :D Dobře si to napsala. Opravdu tohle dám přečíst mé kočce ať ví jak náročné to s ní je :D

2 denikciciny denikciciny | Web | 14. dubna 2017 v 10:22 | Reagovat

[1]: Mňau, děkuju moc! A pozdravuju tvoji číču! :-D

3 newsfromnature newsfromnature | E-mail | Web | 16. dubna 2017 v 20:49 | Reagovat

Super článek! Akorát ta naše šelma je prostě pako, ona vodu miluje. :-)

4 adelaide adelaide | Web | 16. dubna 2017 v 21:41 | Reagovat

[3]: Děkuji♥ Přiznám se, už jsem taky viděla pár videí, kde se čičiny spokojeně  rachály ve vodě...Sto koček, sto chutí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama