Březen 2015

V krabici

30. března 2015 v 19:53 | Adeluša |  Od adelaide
Dneska zase lilo (skvělej konec března -.-) a i když má Bubla déšť ráda, sníh s deštěm a vítr ji asi odradil, protože spala skoro celý den.
Asi ve čtyři odpoledne se Bublinka vzbudila, najedla se, vystrčila čumák ze dveří a zacouvala zpátky. Začala čuchat po předsíni, co by tak provedla. (Nutno říct, že pokud ten náš ďábel převtělený v kočku spí víc jak půl dne, začne být strašně hyperaktivní.)
Nevím, jak ostatní kočky, ale ta naše zbožňuje temný kouty - krabice, skříně, tašky, no prostě cokoliv si představíte. (Kromě sklepa, tam ji nedostanete, i kdyby padal barák.)
Nejdřív zalezla do botníku. Mezi našima botama se jí to asi nelíbilo (nedivím se Mrkající) tak se vykutálela ven. Po chvíli ke své radosti jednu kartonovou krabici našla. Okamžitě si do ní zalezla. Kdyby mohla, zavře a zalepí za sebou to víko.
Jak jsem říkala, po půl dne vyspávání a dvou miskách žrádla je opravdu hyperaktivní. V krabici jen tak ležet ji to za chvíli (cca 2 minuty?) přestalo bavit. Pochopitelně ji nenapadlo nic lepšího, než vytasit ty svoje super dlouhé a mega ostré drápy a začít cupovat krabici. Zajímalo by mě, co by dělala, kdyby ta krabice byla, řekněme, z toho tvrdého plastu.
Tahleta krabice byla "jen" z kartonu. Byla. Než jsem toho dábla vytáhla (Nech mě, Mňááuuu!) z krabice, vyzdobila čičina naši podlahu kartonovu drtí. Šikovná holka. Usmívající se

Zatmění Slunce očima kočky

27. března 2015 v 21:03 | Čičina |  Od čičiny
Vzpomínáte si na ten den, kdy zmizelo takové to velké, teplé nahoře? (Panička tomu říká slunce, já tomu říkám odborněji - nejhřejivější kamna na světě.)
Už když jsem je uviděla na obloze na té straně, kde jsou každý den (prý na východě nebo jak se tomu říká), hned jsem cítila, že dneska nebude něco v pořádku. A byla to pravda. V tu dobu, kdy dostávám hlad a nejhřejivější kamna jsou nejvýš a nejvíc hřejí, se začalo dít něco divného. Skoro celé zmizely! A lidi se na to ještě dívali přes jakási černá sklíčka, místo aby kamna zachraňovali.
Řeknu vám, já v tu chvíli nevěděla, co dělat. Hlavně jsem se snažila nemyslet na to, jak by to tady vypadalo, kdyby kamna zmizela. A navíc jsem se pořádně naštvala na lidi, kteří se na to jen dívali a ukazovali si, místo aby vyhlásili poplach. Tak jsem se urazila a do konce dne se jim vyhýbala. Zalezla jsem do kouta zahrady a usnula jsem.
Naštěstí nejhřejivější kamna na světě nezmizela. To jsem zjistila hned jak jsem otevřela oči. Jsem za to ráda. Odpustila jsem už i lidem; možná byli stejně vyděšení jako já, ale nechtěli to dát najevo.
No, ale doufám, že už se tohle nikdy nebude opakovat.
Dole něco voní. Tak já končím, aby na mě taky něco zbylo.
Mňau čau!

Něco o mé kočce

27. března 2015 v 20:19 | Adeluša |  Od adelaide
Ahoj,
hned sem pustím Bublinu, ale ještě před tím, než vám tady zamňouká svůj dnešní den, tak vám o ní musím něco napsat.
Bublinka u nás žije už téměř tři roky. Ve zkratce: našli jsme ji jako malé šedé klubíčko nedaleko malého lesíka. Opuštěné, mňoukající, hladové kotě. Prostě jsme ji tam nemohli nechat!
Od začátku bylo jasné, že je to opravdu kočka domácí. Nikam se netoulala, jen po naší zahradě, ale za plot ani náhodou. Pořád se chtěla mazlit. Vlastně pořád chce.
Bublinka je britská modrá kočička. Má jasně jantarové oči. Pod krčkem pár bílých chloupků. A má krásný hustý šedý kožíšek.
Jméno vymyslel brácha, takže... :D
V srpnu to budou tři roky, co je u nás. Samozřejmě si už našla kamarády. Černobílý kamarád a zrzavý druhý kamarád :D
Nejednou jsem byla svědkem toho, jak se o Bublinku ti dva prali.
Bublinka je náš zbožňovaný domácí mazlíček a nikdy za nic na světě bych ji nevyměnila <3

První anketka

26. března 2015 v 20:51 | Adeluša |  Od adelaide
Hodně mě zajímají vaše názory... Nešetřete kritikou (pochvaly přijímám taky :3)
Hlasujte prosím a kdyžtak napište svoje názory do komentářů.
Prosím, moc mě to zajímá!
Díky předem! :)
Vaše Adeluša Líbající

Něco na úvod

26. března 2015 v 20:47 | Adeluša |  Citáty
Ahoj, mám tady první citát! Asi jste si ho už všimli výš :)

Když si hraju se svojí kočkou, mám občas pocit, že ona si hraje se mnou. (Montaigne)

Jen tak pro info: Citáty tady budu přidávat každý čtvrtek. Teda - pokusím se. :)
A o čem tak většinou budou? Samozřejmě o kočkách :D Čerpat budu různě z knížek, z netu a tak no...
Pár se jich pokusím (pokusím!) vymyslet i sama... Překvapený
Kdybyste chtěli víc citátů na jiné téma (kočky už někdy můžou nudit, že), napište do komentářů.
Tak zatím čao!

Jak lilo

26. března 2015 v 19:56 | Adeluša |  Od adelaide
Tak jo, pokud jste si mysleli, že kočky nesnáší vodu, tak ta naše čičina je vyjímkou...
Dnes u nás celý den pršelo. Být sobota, Bublinka stráví svůj den na polštáři ve stavu nehybném a chrápajícím (to znamená, že by celý den spala jako dřevo).
Ale protože víkend není a doma pázdno, Bublinka vystřelí ven a lítá v dešti. Chvíli ji pozorujte a začnete si myslet, že soutěží s imaginárními kamarády o to, kdo bude víc mokrý.
Domů se přijde jen najíst. Zablácená, mokrá, špinavá, ale celá spokojená. (Nejspíš proto, že tu soutěž vyhrála, soudě podle louže na koberci v předsíni.)
Pak zalehne do pelíšku a dvě hodiny si jazykem drhne kožich, aby byl zase tak nádherně hustý, suchý a hebký.
No jo, prostě kočičí vodní stvoření Bublinka Usmívající se

Slovo hlavní hrdinky

25. března 2015 v 18:13 | Čičina |  Od čičiny
Mňau čau!
Koukám, že mi panička založila...blog, jo, tak tomu říkala. No ano, prý sem bude psát co celé dny dělám. Upřmně řečeno, jsem na to zvědavá. Že by mě znala až tak dobře...? Mňau.
No jo, v srpnu to budou už tři roky, co u nich žiju. Pááánii...
Život takové obyčejné kočky je obyčejný, ale já jsem samozřejmě kočka neobyčejná. Tudíž žiju neobyčejně. Však uvidíte (možná, panička neví všechno, že. Úžasný)
Tak zatím, lidičkové!
Mňaukec čauec!

Čauky mňauky!

24. března 2015 v 20:39 | Adeluša |  Od adelaide
Ahoj všichni! Tohle je můj nový blog, vlastně nový blog mé čičinky. Vždycky mě zajímalo, jak kočka tráví den a tak jsem se rozhodla o tom psát. Tak mi držte palce! Smějící se